Kochani Przyjaciele Bulo Bulo!!!!


Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019. Dzieci wróciły do szkół, uczą się pilnie ;) a my, jako Parafia i Internat, również nie próżnujemy.
W tym roku postanowiliśmy, że Internat będzie funkcjonował tylko popołudniami. Zrobiliśmy tak, że dziewczynki przychodzą po lekcjach i do wieczora mają zapewnioną opiekę, a co najważniejsze – mają pomoc w odrabiani lekcji i w nauce. Na dzień dzisiejszy przychodzi do nas 15 dziewczynek.

Dlaczego tylko popołudniami, dlaczego dziewczynki nie są obecne cały czas?
Otóż powód jest taki, że w tym roku postanowiliśmy dokonać remontu całego Internatu. Wymiany dachu z eternitu na blachę (choć znowu pogoda nie daje nam sposobności, bo ciągle pada), wyremontowania wszystkich budynków, odmalowania ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, odmalowanie boiska, naprawa i częściowa wymiana kanalizacji. Prac jest wiele, jednak „sorry, taki mamy klimat” i w tym klimacie tropikalnym musowo dość często dokonywać remontów.
Mamy nadzieję, że również uda nam się odmalować cały kościół, ułożyć płytki przed wieżą itp.
Chcemy poświęcić na to ten rok i od nowego roku na nowo przyjmować dziewczynki na cały czas plus dalej organizować popołudniowe dokształcanie.
W tym roku też, żeby coś robić dla tej społeczności, w której żyjemy, nasze Sąsiadki – Siostry Sługi Jezusa podjęły się prowadzić przedszkole dla dzieci, których rodzice pracują przedpołudniami. W tym celu udostępniamy im jedną, dużą salę. Jeżeli będzie taka potrzeba i ta formułą się sprawdzi, zobaczymy za rok, czy nie kontynuować dalej tej działalności.

Natomiast w Parafii już rozpoczęliśmy przygotowania do Bierzmowania i I-szej Komunii Świętej. Jeszcze dalej dzieci i młodzież przychodzą zapisywać się na te kursy. Mamy nadzieje, że będzie ich spora gromada.
Oprócz tego normalna praca duszpasterska – Msze, przygotowania do Chrztu, wyjazdy z Sakramentami do Jednostki wojskowej, która jest w sąsiednim miasteczku, itp.

Tak więc nie próżnujemy, a Was drodzy Przyjaciele naszej Misji – prosimy o modlitwę w intencji tego Dzieła i z góry za nią dziękujemy.

Pozdrawiamy serdecznie – z Panem Bogiem.

W maju w naszym internacie w Bulo Bulo obchodziliśmy miesiąc Maryjny. W każdy poniedziałek gromadziliśmy się w kościele, aby przed Najświętszym Sakramentem rozważać tajemnice różańcowe. Oprócz modlitwy różańcowej nasze dziewczynki przygotowały piękne rysunki z wizerunkami Matki Bożej oraz uszyły serduszka z motywem Maryjnym, aby w codzienności pamiętać o tym, że zawsze mamy Matkę w niebie, która nieustannie wstawia się za nami. Dodatkowo chętne dziewczynki wraz z wolontariuszką Moniką przygotowały mini koncert właśnie o tematyce Maryjnej. Virgen de Copacabana - ruega por nosotros!

Życie na co dzień jest bardzo wesołe. Dziewczynki pomimo swoich zajęć (sprzątania, odrabiania lekcji i wielu innych spraw) mają również czas na radosną zabawę. Internat jest również miejscem, który odwiedzają różne osoby. Ostatnio odwiedził nas Ksiądz Biskup Jorge – nasz biskup diecezjalny. Był również z nami Brat Marcos z Aiquile. Z Aquile również przyjechał do nas Padre Tomas – kolega naszego Padre Martina, który tam jest dyrektorem Internatu dla chłopców. Podczas życia codziennego, które toczy się u nas w Internacie, dziewczynki także uczą się gotować i przygotowywać różnego rodzaju potrawy, które są baaaaaardzo smaczne…. Mniam.. Jest także czas na sport i wesołą zabawę, a w weekendy na dobry film. Popatrzcie sami….

W ubiegły czwartek obchodziliśmy Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nie obyło się bez deszczu – i troszkę nas zmoczyło. Jednak tym, którzy przybyli na tę Uroczystość nie sprawiło to żadnego kłopotu. Wszyscy szli za Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Dziewczynki w białych sukniach sypały kwiatki oraz ministranci i ministrantki prowadzący procesję. Wraz z dziewczynkami z internatu przygotowaliśmy jeden z ołtarzy, na którym umieściłyśmy zdjęcia wszystkich naszych podopiecznych trzymających świeżo wypieczony chleb - symbol tegoż dnia. Chcemy obwieszczać, że Jezus jest Chlebem Życia i to Nim chcemy się karmić w codzienności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.