Życie na co dzień jest bardzo wesołe. Dziewczynki pomimo swoich zajęć (sprzątania, odrabiania lekcji i wielu innych spraw) mają również czas na radosną zabawę. Internat jest również miejscem, który odwiedzają różne osoby. Ostatnio odwiedził nas Ksiądz Biskup Jorge – nasz biskup diecezjalny. Był również z nami Brat Marcos z Aiquile. Z Aquile również przyjechał do nas Padre Tomas – kolega naszego Padre Martina, który tam jest dyrektorem Internatu dla chłopców. Podczas życia codziennego, które toczy się u nas w Internacie, dziewczynki także uczą się gotować i przygotowywać różnego rodzaju potrawy, które są baaaaaardzo smaczne…. Mniam.. Jest także czas na sport i wesołą zabawę, a w weekendy na dobry film. Popatrzcie sami….

W maju w naszym internacie w Bulo Bulo obchodziliśmy miesiąc Maryjny. W każdy poniedziałek gromadziliśmy się w kościele, aby przed Najświętszym Sakramentem rozważać tajemnice różańcowe. Oprócz modlitwy różańcowej nasze dziewczynki przygotowały piękne rysunki z wizerunkami Matki Bożej oraz uszyły serduszka z motywem Maryjnym, aby w codzienności pamiętać o tym, że zawsze mamy Matkę w niebie, która nieustannie wstawia się za nami. Dodatkowo chętne dziewczynki wraz z wolontariuszką Moniką przygotowały mini koncert właśnie o tematyce Maryjnej. Virgen de Copacabana - ruega por nosotros!

26 maja to Dzień Mamy w Polsce, a 27 maja to Dzień Mamy w Boliwii. Szkoła San Marcos, jak co roku, przygotowała bogaty program artystyczny zawierający, oprócz tradycyjnych tańców boliwijskich, także gry i zabawy dla Mam, między innymi: wyścigi raczkujących maluszków w objęcia swoich Mam czy rozpoznawanie swojego dziecka z zawiązanymi oczami tylko dotykając twarzy. Nagrodami były, jakże już tradycyjne canastony.

Poniżej krótka fotorelacja.

W ubiegły czwartek obchodziliśmy Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nie obyło się bez deszczu – i troszkę nas zmoczyło. Jednak tym, którzy przybyli na tę Uroczystość nie sprawiło to żadnego kłopotu. Wszyscy szli za Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Dziewczynki w białych sukniach sypały kwiatki oraz ministranci i ministrantki prowadzący procesję. Wraz z dziewczynkami z internatu przygotowaliśmy jeden z ołtarzy, na którym umieściłyśmy zdjęcia wszystkich naszych podopiecznych trzymających świeżo wypieczony chleb - symbol tegoż dnia. Chcemy obwieszczać, że Jezus jest Chlebem Życia i to Nim chcemy się karmić w codzienności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

19 maja cały Kościół na świecie łączył się w modlitwach przyzywając obecności Ducha Świętego. Również w Bulo Bulo wraz z grupą młodzieżową spotkaliśmy się by się wspólnie radować, śpiewać, klaskać i tańczyć a także by uwielbiać Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godzinie 15 młodzież (w dużym stopniu młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania) spotkała się w Sali parafialnej, aby rozważać, co to jest Pentecostes czyli Dzień Zesłania Ducha Świętego. Nasze Siostry Sługi Jezusa animowały całe spotkanie i animowały młodzież do rozważania Darów i Owoców Ducha Świętego, czego owocem były krótkie inscenizacje na zakończenie prac w grupach. Później młodzież obejrzała film o Sakramencie Bierzmowania, a po podwieczorku udała się do kościoła, aby spotkać się z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, gdzie podczas tej adoracji i wspólnej modlitwy skorzystali również z Sakramentu Pojednania. Punktem kulminacyjnym była Msza Święta odprawiona przez Padre Martina w intencji młodzieży, która również zakończyła to radosne spotkanie. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.