W tym roku szkoła Świętego Marka, do której uczęszczają nasze dziewczynki z internatu, zakończenie roku szkolnego podzieliła na trzy różnego rodzaju wydarzenia.
Pierwszą imprezę przygotowali nauczyciele muzyki. Każda klasa wylosowała jeden z narodowych tańców boliwijskich i w wyznaczony dzień cała szkoła, klasa po klasie, tańcząc swoje tańce, przebyła drogę od placu głównego miasteczka aż do budynku szkoły, a jest to około 2km, a po przybyciu do szkoły, tańczyli jeszcze na boisku szkolnym. Cała imprezka trwała około 6 godzin.
Drugie wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Były to układy taneczne z przyborami takimi jak wstążki, piłki, hula-hop, jednokolorowe flagi, czy kwadratowe dykty pomalowane w barwy narodowe Boliwii czyli na czerwono, żółto lub zielono.
Starsze klasy przygotowały układy taneczne, bardziej współczesne i połączyli je z układami piramid sportowych.
Ostatnim etapem kończącym rok szkolny 2017 była wystawa prac manualnych wykonanych przez dzieci w przeciągu mijającego roku. Wyobraźnia i talent dzieciaków na prawdę nie ma granic. Jak zawsze obecny był duch ekologii i recyclingu, poszerzający świadomość dzieci na temat śmieci i ich powtórnego przetwarzania. Po zakończeniu wszyscy udaliśmy się do internatu, gdzie już na nas czekał przepyszny obiad pożegnalny przygotowany przez niezawodną Donię Eufronię ?