Dziś kilka słów odnośnie spędzania dni weekendowych w naszych stronach. Część dziewczynek zostaje z nami w internacie na weekendy, zaś część udaje się do domów rodzinnych by zacieśniać więzi ze swoimi bliskimi. Bywają również weekendy gdzie wszystkie dziewczęta wybywają do domów.
W te weekendy, kiedy nasze podopieczne zostają w internacie, staramy się zapewniać im poza stałą opieką, pomocą, a także wsparciem w nauce i rozwoju, również małe radości takie jak wspólne gotowanie czy zabawa. Oczywiście już wspólne gotowanie czy pieczenie stanowi fantastyczną zabawę! Dziewczynki chętnie uczą się przygotowywania potraw kuchni europejskiej, jest to dla nich coś zupełnie innego, wręcz egzotycznego! Z ogromnym entuzjazmem pomagają kroić, mieszać, smażyć. Przy tym jest śmiechu co nie miara! Co istotne - przy okazji mają praktyczne zajęcia, które w przyszłości zaowocują. Jest to dla nas bardzo ważny element codziennego życia w internacie.
W ostatnim miesiącu trzykrotnie odbyło się wspólne gotowanie - smażenie naleśników, robienie pizzy i przygotowywanie sałatki jarzynowej. Nasze małe pomocnice są niezawodne! Poniżej kilka zdjęć z powyższych wydarzeń.
Jeśli macie propozycję, co w kolejnych tygodniach możemy przygotować wraz z dziewczynkami (oczywiście pod warunkiem, że produkty będą u nas dostępne ;)), piszcie śmiało w komentarzach! ?