Kochani Przyjaciele Bulo Bulo!!!!


Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019. Dzieci wróciły do szkół, uczą się pilnie ;) a my, jako Parafia i Internat, również nie próżnujemy.
W tym roku postanowiliśmy, że Internat będzie funkcjonował tylko popołudniami. Zrobiliśmy tak, że dziewczynki przychodzą po lekcjach i do wieczora mają zapewnioną opiekę, a co najważniejsze – mają pomoc w odrabiani lekcji i w nauce. Na dzień dzisiejszy przychodzi do nas 15 dziewczynek.

Dlaczego tylko popołudniami, dlaczego dziewczynki nie są obecne cały czas?
Otóż powód jest taki, że w tym roku postanowiliśmy dokonać remontu całego Internatu. Wymiany dachu z eternitu na blachę (choć znowu pogoda nie daje nam sposobności, bo ciągle pada), wyremontowania wszystkich budynków, odmalowania ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, odmalowanie boiska, naprawa i częściowa wymiana kanalizacji. Prac jest wiele, jednak „sorry, taki mamy klimat” i w tym klimacie tropikalnym musowo dość często dokonywać remontów.
Mamy nadzieję, że również uda nam się odmalować cały kościół, ułożyć płytki przed wieżą itp.
Chcemy poświęcić na to ten rok i od nowego roku na nowo przyjmować dziewczynki na cały czas plus dalej organizować popołudniowe dokształcanie.
W tym roku też, żeby coś robić dla tej społeczności, w której żyjemy, nasze Sąsiadki – Siostry Sługi Jezusa podjęły się prowadzić przedszkole dla dzieci, których rodzice pracują przedpołudniami. W tym celu udostępniamy im jedną, dużą salę. Jeżeli będzie taka potrzeba i ta formułą się sprawdzi, zobaczymy za rok, czy nie kontynuować dalej tej działalności.

Natomiast w Parafii już rozpoczęliśmy przygotowania do Bierzmowania i I-szej Komunii Świętej. Jeszcze dalej dzieci i młodzież przychodzą zapisywać się na te kursy. Mamy nadzieje, że będzie ich spora gromada.
Oprócz tego normalna praca duszpasterska – Msze, przygotowania do Chrztu, wyjazdy z Sakramentami do Jednostki wojskowej, która jest w sąsiednim miasteczku, itp.

Tak więc nie próżnujemy, a Was drodzy Przyjaciele naszej Misji – prosimy o modlitwę w intencji tego Dzieła i z góry za nią dziękujemy.

Pozdrawiamy serdecznie – z Panem Bogiem.